מהו רחפן צילום ואיך זה עובד?

מהו רחפן צילום ואיך זה עובד? סרטונים שמצולמים מגבוה הפכו להיות פופולריים מאוד והם מציגים אופציה מרהיבה לכל מי שרוצה לצלם מזווית ייחודית מקום או עסק, ולכן כדאי לדעת יותר על אמצעי צילום מעניין זה. רחפני צילום פופולריים מאוד ומציעים לנו אפשרויות אחרות לצילום שהן נוחות יותר מהאפשרויות הטכניות שהיו פתוחות בפנינו בעבר לצורך צילום מגבוה. צילום אווירי מרחפן נעשה למטרות שונות ולפעמים הוא נותן לנו הרבה יותר ערך מאשר צילום מקרוב. כדי לדעת איך לנצלו ביעילות כדאי לדעת מהו רחפן צילום, איך הוא עובד וכיצד להשתמש בו בצורה המיטבית למטרות שלכם.

מה הם רחפני צילום?

כמעט כל דבר נעשה היום בעזרת רחפן, שהוא כלי טיס קטן עד בינוני, שנקרא באנגלית drone. הוא אינו מאויש אלא מופעל מהקרקע על ידי מפעילים מיומנים שלמדו כיצד לעשות זאת, והוא כפוף לחוקים נוקשים של טיסה באוויר בגלל הרגישות והפוטנציאל שלו. הוא טס בעזרת מדחף להבים בדיוק כמו מסוק, כך שנוצר עילוי שמניע אותו למעלה ומשאיר אותו באוויר מעל מטרת הצילום. קל לשלוט בו בטיסה למי שלמד זאת אולם מי שאינו מיומן עלול לאבד שליטה ולאבד את הכלי היקר הזה ואף לגרום לסכנת חיים או לנזק אם הוא מתרסק לקרקע. המנוע ושיטת ההטסה שלו נבנו כך שיוכלו לשלוט בו ביתר קלות כדי לנווט אותו במסלול קבוע ולשמור על היציבות שלו. זה נעשה על ידי שינויי מהירות בין הלהבים כך שזה משפיע על הדחף והכוח של הלהבים, ובכך גם משפיע על התנועה והרחיפה.

סוגי רחפנים שונים מחייבים שליטה בהם

יש כמה סוגי רחפנים, חוץ מהיצרנים השונים והמטרות שלשמן הם נמכרים. מי ששולט בהם הם בקרי טיסה בלוח בקרה מלמטה. הרחפן המשוכלל יותר הוא בעל ארבעה מנועים כדי להגביר את היכולת לשלוט בו ובנסיקה שלו. אבל יש גם רחפנים בעלי 3, 6 ו-8 מנועים, תלוי במטרה שלשמה בונים אותו. בשנים האחרונות הצליחו להגיע למצב של ייצור רחפנים זולים יחסית ולכן הוא הפך לפופולרי מאוד בכל מקום. עם זאת, יש לזכור שהוא מחייב למידת עקרונות ההפעלה וההטסה שלו ולא רק לדעת איך לצלם בעזרתו. יש היום קורסים שמוצעים לציבור כדי ללמד אותו להשתמש ברחפנים וכדאי ללמוד איך להשתמש בכלי היקר והמיוחד הזה.

שמירה קפדנית על חוקי השימוש בהם

יש רחפנים רבים יותר למטרות פרטיות או מסחריות, ולכן גם חוקי השימוש ברחפנים מגבילים יותר. יש למשל מקומות שבהם אסור להטיס רחפן בגלל סיבות ביטחוניות, במיוחד בישראל, ויש אנשים שמסרבים להפר את הפרטיות שלהם בצילום מגבוה ברחפן וחלק מזה עשוי להיחשב לשימוש לא חוקי. לכן, יש לדעת היטב את החוקים של הטסת רחפנים במקומות מסוימים ולא רק את כללי ההטסה וההפעלה של הרחפן. זכרו גם שחוקי הבטיחות מחייבים שתשלטו בו היטב כדי למנוע פגיעה בחיי אדם או נזק לרחפן או לכל רכוש שהוא עלול לנחות ולהתרסק עליו.

אסור לעבור על החוק בשימוש ברחפן

זה נוסף לחוקי הפרטיות שעלולים להפר במקרה שמצלמים במקום שאינו מורשה. אם כי יש לציין שבגלל החדשנות היחסית כנראה שחוקי הפרטיות בנוגע לצילום בחרפנים עדיין לא מגובשים סופית. זה לא מונע מכם את הצורך לשמור על הצילום שיהיה למטרות חוקיות. כשמטיסים רחפנים ליד מקומות כמו שדה תעופה או במקום ציבורי הדבר מחייב תיאום מוקדם עם הרשויות. בלי זה לא ייתנו לכם להפעיל אוו או שיאשימו אתכם בעבירה על החוק.

הוסף תגובה

XHTML: אתה יכול להשתמש בתגים האלה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>