צילום בעזרת רחפנים – מה חשוב לדעת?

צילום בעזרת רחפנים - מה חשוב לדעת? סרטונים נפלאים שמצולמים ממעוף הרחפן כבר הפכו זה מכבר למועדפים עלינו בגלל זווית המבט הייחודית. לפני שאתם מתחילים לצלם שימו לב לכמה דברים שחובה לדעת על כך: מי שהחליט לצלם בעזרת רחפנים בוודאי יודע עד כמה התמונות שמתקבלות נהדרות ומפתות לצלם כמעט כל דבר, אבל יש לדעת איך להטיס את הרחפן ואיך לצלם נכון כדי להבטיח שהוצאות היפות יהיו באמת שוות את המאמץ. להלן כמה דגשים שחלקם מועברים בקורסים מיוחדים להפעלת רחפנים ולצילום בעזרתם, וכדאי לדעת קצת יותר לפני שמוציאים הרבה כסף על כלי הטיס המרתק הזה.

רחפני צילום ומה שיש לדעת עליהם

  • סוגים שונים של רחפנים מתאימים למטרות שונות ומחייבים מיומנות הפעלה – גם אם יש לכם את הכסף לכך, בחרו את הרחפן הטוב ביותר למטרות שלכם. יש רחפנים עם כמה מנועים ולהבים וזה נועד כדי להגביר את השליטה בהם, ביציבות שלהם ובניווטם במסלול, אולם זה גם מחייב מיומנות גדולה יותר בהפעלה שלהם. אם לא למדתם איך להפעיל רחפנים משוכללים מאוד אל תגרמו לעצמכם ולאנשים נזק בהפעלת רחפן יקר וכבד שעלול להתרסק ולגרום לפגיעה ברכוש ובנפש. לכל רחפן יש מערכות אלקטרוניקה וחשמל שיש ללמוד ואם תמצאו סדנה קצרה שתלמד אתכם זה יחסוך לכם זמן וטעויות יקרות.
  • חוקי הצילום והטיסה קובעים – יש בישראל במיוחד ובעולם בכלל חוקים מיוחדים היכן מותר להפעיל רחפנים. זה נכון בעיקר באזור שדות תעופה ומתקנים ביטחוניים וזה נכון במקומות ציבוריים. זכרו שאין לכם פקחי טיסה כמו שיש בשדות תעופה, ולכן יש יותר סכנה שתתנגשו באוויר בכלי טיס אחרים. כמו כן, ללא תיאום מראש עם הרשויות לא תוכלו להפעיל רחפני טיסה במקומות מסוימים ולכן מומלץ מאוד להכיר את החוקים כדי שלא תיגרם לכם אי נעימות יקרה מאוד. זה נוסף גם לשמירה על חוקי הפרטיות של אנשים שאינם רוצים שיצלמו אותם וגם זה עלול לעלות בתביעת פיצויים.
  • למדו את כל היתרונות והמאפיינים של הרחפן שלכם – מי שאינו טורח להשקיע בספר ההוראות והמדריך של הרחפן שלו עלול להחמיץ המון יתרונות שלו ואפשרויות הפעלה שיפיקו לכם צילומים מרהיבים. נצלו את הזמן לפני ההפעלה ללמוד את כל היתרונות האלה ומהן האפשרויות ואז תראו איזה צילומים נהדרים תוכלו לצלם כמו מקצוענים. זה גם יקל עליכם מאוד בעריכה אם החומר כבר יגיע מוכן וכמו שרציתם, כך שלא תצטרכו לעבוד קשה בהוספת אפקטים ותיקון בעריכה עצמה.
  • ידע בהטסה אינה דומה לידע בצילום – מומלץ ללמוד יסודות בצילום לפחות בצורה כללית לפני שמתחילים להטיס רחפן צילום. זה נכון לגבי כל מטרת צילום. אתם יכולים להיות הטייסים הכי טובים מהקרקע אבל לא תדעו איך לנצל את המצלמה אם לא תדעו לכוון פוקוס, לבנות קומפוזיציה נכונה של תמונה, לדעת כיצד להתקרב ולהתרחק ברגע הנכון, לדעת על מה להתעכב ובאופן כללי כיצד לספר סיפור בעזרת מצלמת רחפן. הגובה נותן לכם יתרון שצריך לדעת לנצל אותו כדי למקסם את התוצאות. לכל מצלמה יש גם הגדרות משלה ויכולות משלה וצריך לדעת איך לנצל אותן בשילוב הטיסה. נסו לעשות כמה תרגילי צילום של אותן מטרות בדרכים שונות. זה ייתן לכם מושג מה אפשר להפיק מהמצלמה שלכם ואילו אפקטים כדאי לנצל.
  • שימוש ברחפן זה בדיוק כמו טיס – השיגו את הרישיונות המתאימים לכם עבור צילום אווירי מרחפן ואל תזניחו את המעקב אחר תחזית מזג האוויר כדי לדעת מתי מומלץ להימנע מטיסה. זה נכון לטייסים כמו גם לרחפנים.

הוסף תגובה

XHTML: אתה יכול להשתמש בתגים האלה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>